dlatego też,  życzę wolontariuszom działającym w Klubie Szkolnego Wolontariatu aby Wasza działalność na rzecz dobra wspólnego była źródłem radości i dumy oraz aby nie zabrakło Wam nigdy energii i pasji.

Podczas Wszego Święta przypomnieliśmy najważniejsze aspekty niesienia pomocy. Obchodom towarzyszył Quiz Wiedzy o Wolontariacie, dobra zabawa oraz słodki poczęstunek.

Marta Drobnbiewska


 

To już 18. edycja „ Góry Grosza”, w którą angażuje się  Klub Szkolnego Wolontariatu i cała społeczność szkolna. Celem akcji  jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

Termin zbiórki funduszy w naszej szkole trwa od 27.11. do 02.01.2018 r.

Marta Drobniewska


 

 

Z przyjemnością zachęcamy do kontynuowania pięknego zwyczaju wysyłania tradycyjnych świątecznych kartek Wolontariusze KSW w dniach od 22.11.2017 do 20.12.2017 będą rozprowadzać wyjątkową ich kolekcję, których to dochód ze sprzedaży w całości zostanie zainwestowany w niesienie pomocy chorym i niepełnosprawnym w programie „Na Ratunek”, podopiecznym Stowarzyszenia Sursum Corda.

Marta Drobniewska


 

18 listopada grupa nauczycieli i uczniów zaangażowała się w sprzątanie kościoła pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Zelowie.
A to słowa podziękowania księdza Proboszcza:

"Dziękuję pracownikom i uczniom z ZSP w Zelowie za przygotowanie kościoła i posprzątanie naszej świątyni, a także za złożoną ofiarę. Dziękuję też za różne prace, w które angażuje się społeczność szkolna przy parafii i kościele.

Msza św. w int. pracowników i uczniów odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 700. " ( KS. Jacek Ambroszczyk)


 

Już po raz drugi Klub Szkolnego Wolontariatu angażuje się w pomoc FUNDACJI GAJUSZ.
Tym razem zbieramy fundusze na zakup potrzebnych rzeczy do Ośrodka Preadopcyjnego Tuli Luli w Łodzi.

Mieszkańcy Tuli Luli wkroczyli w życie z największą z możliwych traumą - porzucenia, któremu niekiedy towarzyszy niepełnosprawność lub choroba.
Żeby mogli zdrowo dorosnąć trzeba szybko znaleźć dla nich rodzinę i wspierać ją przez kilkanaście lat. Bo adopcja to jest wyzwanie. Bez tej wiedzy może się nie udać, a wtedy dziecko porzucone po raz drugi może nigdy nie zaufać światu.
Polska jest niestety w niechlubnej czołówce państw, w których rodzice zastępczy i adopcyjni oddają dzieci. Chcemy stworzyć piękne miejsce na czas pobytu maluchów, ale przede wszystkim system wsparcia dla ich mam i ojców. Żeby Dzieci stały się szczęśliwymi dorosłymi ludźmi.
Pomóż i ty… Wolontariusze Klubu Szklonego Wolontariatu organizują zbiórkę  od 15.11. do 15.12.2017 r. Liczy się każdy grosz.

Marta Drobniewska


 

Login Form