W dniu 07.03.2018r. wolontariusze odwiedzili mury Przedszkola Edukacyjnego  im. Jana Amosa Komeńskiego. Główny cel ich wizyty, to czytanie dzieciom bajek w ramach ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom".

Przedszkolacy dzięki bajce zapoznali się z Holandią, krajem tulipanów i sera:) Jednakże nie tylko te aspekty zostały im przybliżone.

Marta Drobniewska


 

Wolontariusze związani z Kilińskim stanęli na wysokości zadania.

Mimo przejmującego zimna dziewiętnastu wolontariuszy z Kilińskiego wyruszyło 14 stycznia na ulice miasta i gminy by zapełnić puszki. Po skrupulatnym przeliczeniu okazało się, że w XXVI Finale WOŚP zebraliśmy 3891.19 złotych.

Pieniądze dla najmłodszych dzieciaczków są równie ważne jak poczucie wspólnoty i sensu pomagania innym. Nasza grupa właśnie tym się kierowała.

Marcin Zieliński


 

Po podliczeniu podsumowanych "groszy" udało nam się zebrać :
•    1352 szt. o nominale 0,01 zł.
•    698 szt. o nominale 0,02 zł
•    721 szt. o nominale 0,05 zł.
•    142 szt. o nominale 0,10 zł.
•    83 szt. o nominale 0,20 zł.
•    22 szt. o nominale 0,50 zł.
•    17 szt. o nominale  1 zł.
•    4 szt. o nominale 2zł.
•    2 szt. o nominale 5 zł.
•    1 szt. o nominale 10 zł.


Wolontariuszom dziękuję za przeprowadzenie akcji, a wszystkim, którzy wrzucili "swój grosz" za wspieranie Towarzystwa Nasz Dom, inicjatora " Góry Grosza".

Marta Drobniewska


 

W dniu 19.12.2017 odwiedziliśmy Wiktorka oraz jego rodziców. Podczas spotkania Wiktorek zaprezentował nam grę edukacyjno-poznawczą Eye Can Fly, która ćwiczy umiejętności przesuwania kursora myszy komputerowej oraz koncentracji wzroku. Jest dla niego ciekawą, zachęcającą do zabawy poprzez kontrolowanie samolotu i zdobywanie kolejnych plansz. Jej walorami edukacyjnymi jest możliwość poznawania różnych zabytków i regionów świata. Dzięki kontroli ruchu gałek ocznych Wiktorek nie tylko spędza czas bawiąc się, ale przede wszystkim może się komunikować z innymi osobami.

Rodzice zakupili ja dzięki środkom finansowym zebranym podczas biegu dla Wiktorka 70 kółek na 70-lecie Kilińskiego.

Marta Drobniewska


 

Drodzy uczniowie, nauczyciele i pracownicy „Kilińskiego”.

Bardzo dziękuję za  tak duże zaangażowanie  w zorganizowanie prezentów dla potrzebujących dzieci oraz osób starszych z terenu parafii Zelów w ramach akcji Drzewko Serc oraz Tytka Charytatywna zorganizowanych przez parafię pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Zelowie.

Dzięki Wam na niejednej twarzy zagości uśmiech…

Marta Drobniewska


 

Bardzo dziękuję w swoim imieniu i wolontariuszy Klubu Szkolnego Wolontariatu za pomoc w zorganizowaniu prezentu dla podopiecznych Ośrodka Preadopcyjnego  z Fundacji Gajusz. Mamy nadzieję, że podarunki umilą czas małym mieszkańcom „ Tuli Luli”.

Marta Drobniewska


 

Login Form