Mikołajkowe wyjazdy

W ramach klasowych Mikołajek młodzież z klas Technikum Mechanicznego i Branżowej Szkoły I stopnia w Zelowie, wyjechała na integracyjne wyjazdy. Pierwszy odbył się 29 listopada. Klasy I i II Technikum pojechały na seans filmowy oraz do kręgielni. 4 grudnia 2023 wyjechała także druga grupa młodzieży klas TM i SB. Uczniowie uczestniczący w wyjeździe zrelaksowali się … Czytaj dalej

Przygotowania trwają…

W związku z nadchodzącym IV Jarmarkiem Bożonarodzeniowym trwają prace nad przygotowaniem niepowtarzalnych ozdób świątecznych. Na naszym stoisku pojawią sie dekoracje świąteczne przygotowane przez uczniów, w tym: ozdoby wykonane w szkolnych pracowniach: techniką druku 3D i metaloplastyka.

Zajęcia z profilaktyki nt. cyberprzemocy

Funkcjonariuszka Policji z Zelowa przeprowadziła zajęcia z zakresu profilaktyki z uczniami technikum i branżowej szkoły I stopnia nt. cyberprzemocy, hejtu, mowy nienawiści oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich. Zajęcia odbyły się 27 listopada 2023r.

Przygotowujemy się na Jarmark Bożonarodzeniowy!

Ciężko pracujemy by nasze stoisko na Zelowskim Jarmarku Bożonarodzeniowym było niepowtarzalne. Pojawią się świąteczne ozdoby wykonane przez uczniów w pracowniach szkolnych i warsztatowych. Będzie też słodka niespodzianka!

Światowy Dzień Praw Dziecka

W ramach obchodów Światowego Dnia Praw Dziecka uczniowie zostali zapoznani z dokumentami stojącymi na straży praw dziecka oraz z osobą, która stoi na straży ich przestrzegania w Polsce, czyli Rzecznikiem Praw Dziecka- Mikołajem Pawlakiem. Konwencja o Prawach Dziecka w art. 1. definiuje „dziecko” jako „każdą istotę ludzką w wieku poniżej osiemnastu lat, chyba że zgodnie … Czytaj dalej

Próbna matura w Kilińskim

W Kilińskim uczniowie klasy V TM rozpoczęli pisanie próbnego egzaminu maturalnego z Operonem. 21 listopada nasi uczniowie pisali egzamin z języka polskiego. W najbliższych dniach stoją przed nimi kolejne wyzwania.

Dzień życzliwości

Choć Światowy Dzień Życzliwości przypada na 21 listopada, w Kilińskim celebrowaliśmy to święto nieco wcześniej. Szczególne wyrazy życzliwości przygotowali i przekazywali uczniowie klasy V technikum z inicjatywy i z pomocą pani Psycholog.