Edukacja Konsumencka 2019

W ramach współpracy ze Starostwem Powiatowym w Bełchatowie nasza szkoła miała zaszczyt gościć Pana Piotra Porzeżyńskiego – Powiatowego Rzecznika Konsumentów. Przeprowadził on zajęcia z zakresu podstawowych elementów wiedzy konsumenckiej dla klas programowo najwyższych – Technikum Mechanicznego, Technikum Informatycznego oraz Szkoły Branżowej.

Dzięki poszerzeniu wiedzy o zakres tematyczny z tej dziedziny uczniowie już dziś wiedzą, że jako konsumenci mogą zwrócić się o pomoc do Biura Powiatowego Rzecznika Konsumentów np. w sprawie problemów związanych z nieuczciwym traktowaniem klienta – nieuznanie gwarancji na towar, przyjęcia reklamacji, zgłoszenia reklamacji z tytułu rękojmi oraz w jaki sposób formułować pisma, aby zostały one uznane przez sprzedawcę czy producenta. Ponadto uczniowie dowiedzieli się o działaniu Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który jest centralnym organem administracji państwowej chroniącym interesów i praw konsumentów oraz organem zwalczającym nieuczciwą konkurencję.

Za spotkanie i przekazaną wiedzę bardzo dziękujemy.

Wizyta Powiatowego Rzecznika Konsumentów