HALOWE MISTRZOSTWA SZKOŁY w PIŁCE NOŻNEJ

Jak co roku najważniejszą imprezą sportową dla uczniów i uczennic naszej szkoły są rozgrywki w halowej piłce nożnej o Mistrzostwo Szkoły 2023 roku.

Wystartowało 9 klas podzielonych na 3 grupy. Każda grupa liczyła po 3 zespoły. Do półfinału awansowały po 2 najlepsze drużyny z każdej grupy.

Po meczach grupowych i półfinałach do ścisłego finału trafiły następujące klasy: II T, II C oraz III T.

W finale, który odbył się 20 grudnia na sali gimnastycznej Kilińskiego w obecności licznie zgromadzonej widowni rozegrano 3 spotkania. Grano systemem „każdy z każdym”.

Wyniki spotkań:

1. II T                  –             II C                        10:5
  2. II C                  –             III T                       4:1
  3. II T                  –             II C                        2:2

Rywalizacja była bardzo zacięta i o końcowym wyniku decydowało ostatnie spotkanie pomiędzy drużynami II T oraz II C, w której w składzie wystąpił wychowawca klasy Pan Jacek Lisiecki.

Mecz po wyrównanym przebiegu gry zakończył się remisem 2:2. Zgodnie z przepisami PZPN, w takiej sytuacji przy równej zdobyczy punktowej w drugiej kolejności brana jest pod uwagę stosunek zdobytych do straconych bramek.

W tej sytuacji lepsza okazała się drużyna II T (12:7, czyli plus 5 bramek). Drużyna klasy II C miała (6:3, czyli plus 3 bramki).

Końcowa kolejność:

1. Klasa II T
  2. Klasa II C
  3. Klasa III T

Królem strzelców został Kacper Kazimierczak z klasy II T – zdobywca 6 goli.

Najlepszym bramkarzem został wybrany Krystian Smolarek z klasy II C.