Dzień Edukacji Narodowej w Kilińskim

14 października – Dzień Edukacji Narodowej
Święto ma na celu upamiętnienie powołania Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty, którego twórcy dostrzegli, jak ważne dla losów Najjaśniejszej Rzeczypospolitej jest „młodzieży chowanie”. W tym roku obchodzimy 250. rocznicę tego wydarzenia.
W przeddzień święta społeczność Kilińskiego – uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi, emerytowani pracownicy, rodzice, dyrekcja – spotkali się na uroczystej akademii.
Dzień Edukacji Narodowej to szczególne Święto dla całej społeczności szkolnej.
Serdeczne życzenia i podziękowania pracownikom Kilińskiego przekazała Pani Dyrektor Grażyna Frontczak. Życzenia złożyli również przedstawiciele samorządu uczniowskiego. Uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych było zaś najważniejszym punktem dzisiejszego dnia.
Występy artystyczne młodzieży umiliły przebieg uroczystości.