Szkolenie dla rodziców

20 września 2023 roku odyły się w ZSP spotkania rodziców z wychowawcami klas. Wywiadówkę poprzedzono szkoleniem pt.: “Odpowiedzialność prawna osób nieletnich/pełnoletnich za zachowanie demoralizujące i cyberprzemoc.” przeprowadzonym przez panią funcjonariusz Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Głównej w Bełchatowie. Odbyła sie równiez pogadanka dla rodzicow o charakterze szkoleniowym przeprowadzona przez psychologa szkolnego. Temat brzmiał “Bezpieczenstwo w sieci. Ćwiczenie uważności na wstawiane tresci”. Z tresci przygotowanej prezentacji rodzice mogli dowiedziec sie o formach pomocy psychologiczno-pedagogicznej dostepnej w szkole, źródłach zaburzeń zachowania dzieci w Internecie oraz zagrożeniach zwiazanych z portalami na mediach społecznościowych.