… i o Olimpiadzie Techniki Samochodowej ciąg dalszy.

Dnia 16.03.2019r. w Warszawie uczniowie z klas: III TPS-  Daniel Jędrysiak, oraz II TPS- Marcin Wolski i Tomasz Śniady, pod opieką pana Piotra Patejuka,  wzięli udział w etapie półfinałowym XX Olimpiady Techniki Samochodowej, zorganizowanym przez Redakcję miesięcznika Auto Moto Serwis oraz Wydawnictwa Komunikacji i Łączności.

W olimpiadzie wzięło udział około czterystu uczniów ze szkół samochodowych z całej Polski. Półfinał odbył się w gmachu Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.

Olimpiada Techniki Samochodowej

Etap ten polegał na rozwiązaniu przez uczestników testu dotyczącego szeroko rozumianej techniki motoryzacyjnej. Przed testem uczestnicy oraz opiekunowie wysłuchali wykładów dotyczących nowoczesnych układów hamulcowych pojazdów samochodowych,  budowy i zasady działania dwumasowych kół zamachowych oraz kierunków rozwoju akumulatorów samochodowych.

Wszyscy uczniowie otrzymali atrakcyjne pamiątki ufundowane przez organizatorów i sponsorów.

Dodać należy, że uczniowie Kilińskiego osiągnęli  dobre wyniki. Gratulujemy!