Uczeń „Kilińskiego” laureatem XXVI edycji Przeglądu Twórczości Artystycznej Uczniów Szkół Zawodowych

„Jeśli malujesz, rysujesz, fotografujesz,  piszesz wiersze lub krótkie formy prozatorskie – to projekt w sam raz dla Ciebie! Nie wahaj się. Atrakcyjne nagrody czekają!”

W taki sposób organizatorzy Przeglądu Twórczości Artystycznej Uczniów Szkół Zawodowych zachęcali do wzięcia udziału w kolejnej już XXVI edycji konkursu. Projekt ten skierowany jest  do młodzieży szkół zawodowych (techników i branżowych szkół I stopnia) z terenu województwa łódzkiego. Celem konkursu jest motywowanie uczniów i nauczycieli do popularyzacji sztuki przez twórcze przedstawianie rzeczywistości. Organizatorem przedsięwzięcia jest  Zespół Szkół Politechnicznych w Łodzi we współpracy z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego a patronatem projekt objęli  Prezydent Miasta Łodzi, Łódzki Kurator Oświaty i Łódzkie Stowarzyszenie Pomocy Szkole.

Do finału XVIII Przeglądu Twórczości zakwalifikowali się uczniowie z 24 placówek edukacyjnych z terenu województwa łódzkiego. Powiat bełchatowski  dumnie reprezentował ZSP „Kiliński” Zelów.

25 maja 2023r w Zespole Szkół Politechnicznych w Łodzi odbyło się uroczyste podsumowanie tegorocznej edycji. Uczeń „Kilińskiego” Kamil Ambroszkiewicz uczestniczył w konkursie rywalizując w kategorii twórczość plastyczna. Jego dzieło, „ Zawodowy asamblaż – przypływ artyzmu mechanika samochodowego” w ocenie profesjonalnego jury zasłużyło na wyróżnienie i otrzymało zaszczytne DRUGIE MIEJSCE spośród 51 nadesłanych w tej kategorii prac. GRATULUJEMY!