ZSP Zelów znowu na podium!

11 marca 2022r. uczniowie ‘Kilińskiego’ wywalczyli tytuł Wicemistrza Województwa SZS unihokeja chłopców. “Ich postawa była sporym zaskoczeniem dla wszystkich, a dla mnie szczególnie.”- mówi z dumą trener i opiekun grupy Andrzej Gudzio.

W 1 grupie najlepsza okazała się drużyna z Łęczycy. W 2 grupie to my zajęliśmy 1 miejsce. Zwycięzcy grup grali o 1 miejsce, drużyny z 2 miejsc grali o 3 miejsce. W meczu o 3 miejsce Radomsko wygrało z Sieradzem 2:0 zdobywając tym samym brązowe medale. Zespół z Radomska był w naszej grupie i przegrał z zawodnikami Kilińskiego 1:0. W wielkim finale ZSP Zelów zmierzył się z Łęczycą. Po zaciętym spotkaniu (do przerwy 0:0 ) niestety przegraliśmy 3:0 zdobywając srebrne medale. W historii startów naszej szkoły w zawodach wojewódzkich SZS jest to największe osiągnięcie. Po raz pierwszy stanęliśmy na podium. Serdeczne brawa dla zawodnikow: Dydoń Kacper, Stawowczyk Przemysław, Śniady Bartosz, Kubiak Marcel, Dobroszek Dominik, Trojanowski Piotr, Cieślak Maciej, Jędrzejczyk Szymon, Solecki Patryk, Maciejewski Szymon, Stanisławski Wiktor.

Do tej pory najwyżej byli sklasyfikowani tenisiści stołowi i lekkoatleci w sztafetowych biegach przełajowych plasując się na 4 miejscach.

Dzień wcześniej nasze dziewczęta też startowały w Mistrzostwach Województwa SZS w unihokeju i zajęły 5 miejsce.