Uroczyste otwarcie EKOPRACOWNI

W dniu 10 czerwca 2021 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość otwarcia Ekopracowni. Na uroczystość przybyli zaproszeni przez Dyrektora Szkoły panią Grażynę Fronczak goście: Starostę Powiatu Bełchatowskiego Panią Dorotę Pędziwiatr, Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Panią Agnieszkę Wasilewską, Koordynatora Zespołu ds. Strategii i Rozwoju Powiatu Panią Wioletę Stawską-Kamieniak, Sekretarza Miasta Zelowa Pana Krzysztofa Borowskiego i przewodniczącą Rady Rodziców ZSP w Zelowie Panią Emilię Sadzińską.

Uroczystość rozpoczęto oficjalnym przecięciem wstęgi przed drzwiami Ekopracowni oraz jej zwiedzeniem. Uczniowie korzystając z nowego sprzętu przedstawili zebranym dwie prezentacje multimedialne – informacyjna o szkole i ekologiczna „Zanieczyszczenia środowiska”.

Utworzenie drugiej już w szkole ekopracowni było możliwe dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi (43 260,00 zł) oraz dzięki przychylności i wsparciu organu prowadzącego-Starostwu Bełchatowskiemu (5 340,00 zł). Otrzymane środki zostały przeznaczone na zakup pomocy dydaktycznych związanych z edukacja ekologiczną, sprzętu multimedialnego i komputerowego, wyposażenie pracowni w nowe meble i prace remontowe. Odnowiona, dobrze wyposażona pracownia to podniesienie efektywności i różnorodności zajęć, a także znaczna poprawa komfortu nauki fizyki, chemii, biologii, czy geografii naszych uczniów. Nowa ekopracownia to kolejny krok w modernizowaniu i doposażaniu sal szkolnych i warsztatowych naszej szkoły.

Uroczyste otwarcie drugiej ekopracowni
Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, ludzie stoją i w budynku