Luty- miesiącem bezpiecznego internetu

W wielu szkołach miniony miesiąc wypełniały aktywności związane z bezpieczeństwem użytkowników sieci. W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w dniu 11.02.2020 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych wykonano  gazetkę okolicznościową z informacjami zawierającymi typy wykroczeń jakich dopuszczają się użytkownicy Internetu oraz inicjatywę DBI. Podczas lekcji wychowawczych nauczyciele wraz z wychowankami omawiali tematykę bezpieczeństwa w sieci. Uczniowie wykonali również plakaty odzwierciedlające realne zagrożenia jakie niesie ze sobą Internet, hasło przewodnie: “Stop. Przeciw mowie nienawiści w Internecie”.  Przeprowadzona została również lekcja otwarta w dniu 11.02. dla uczniów, nauczycieli, wychowawców  mająca na celu ukazanie problematyki bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego aspektu wykorzystywania Internetu. Wśród wybranych oddziałów przeprowadzono ankietę, gdzie uczniowie zdeklarowali, iż głównym powodem korzystania z sieci jest serfowanie po portalach społecznościowych, tj. facebook, instagram, twitter oraz korzystanie z gier online. Działania promujące kulturę wypowiedzi w internecie oraz przestrzeganie zasad bezpiecznego korzystanie z internetowej przestrzeni wspólnej nie ustają z końcem miesiąca. Zajęcia warsztatowe i dyskusje będą kontynuowane w  ramach lekcji wychowawczych oraz zawodowych informatycznych.

Bezpieczny internet