Finał Centralny XXIII Ogólnopolskich Igrzysk LZS –Ciechanów 27-29 sierpnia 2020 roku

Zawodnicy ZSP Zelów, którzy trenują 2 razy w tygodniu w ramach Ogólnopolskiego programu SKS oraz 3 zawodników z Zelowa zdobyli w Ciechanowie tytuł Wicemistrza Polski LZS.

Na te zawody centralne dostali się zwyciężając w wojewódzkich Letnich Igrzyskach, które odbyły się w lipcu w miejscowości Ręczno. Zwycięstwo to było zarówno dla mnie jak i dla nich sporym zaskoczeniem.

W finale centralnym wzięło udział 8 drużyn podzielonych na 2 grupy.

W naszej grupie po 2 zwycięskich pojedynkach ostatni mecz przegraliśmy i o wynikach decydowała tzw. „mała tabela”. Mieliśmy najkorzystniejszy stosunek zdobytych bramek do straconych i dzięki temu wygraliśmy grupę co automatycznie dawało nam wielki finał, czyli grę o tytuł mistrzowski. Ustalono bowiem wcześniej, że zwycięzcy grup będą grać o złoto.

Niestety chcieliśmy rozegrać ten finał jeszcze tego samego dnia, gdyż kilku zawodników następnego dnia musiało iść do pracy. Niestety drużyna z Dolnego Śląska mieszkała 40 km od stadionu i nie udało się rozegrać tego meczu.

Moi zawodnicy nawet w najskrytszych snach nie marzyli o takim sukcesie. Myśleliśmy, że trudno będzie nawet wyjść z grupy i nasza przygoda zakończy się jednego dnia a tu taka niespodzianka i finał musieliśmy oddać walkowerem.

Jest to największy sukces zawodników Kilińskiego i osobisty trenera Andrzeja Gudzio w prawie 30 letniej karierze trenerskiej i nauczycielskiej.

Skład drużyny:

(Kostrzewa Maciej, Śniady Bartłomiej, Śniady Tomasz, Zeja Adam, Wrzesiak Jakub, Pająk Bartłomiej, Rosiak Szymon, Wejman Dawid, Wszelaki Damian)