W zawodach naszą Gminę Zelów reprezentowało siedmioro  uczniów naszej szkoły oraz nauczyciel Andrzej Gudzio.
W ubiegłym roku Gmina Zelów wywalczyła tytuł mistrzowski. W tym roku kilkoro podstawowych zawodników nie mogło z różnych przyczyn wystartować w tych zawodach. W sumie jechaliśmy w bardzo rezerwowym składzie i niektóre konkurencje musieliśmy obstawiać zawodnikami rezerwowymi. Liczyliśmy maksymalnie na 3 miejsce, ale rzeczywistość okazała się bardziej łaskawa i po raz drugi wygraliśmy klasyfikację drużynową. Startowało 14 drużyn.

Andrzej Gudzio

W Mistrzostwach Województwa w piłce nożnej chłopców, które odbyły się na sali gimnastycznej ZSP w Zelowie, uczniowie Kilińskiego wywalczyli wicemistrzostwo województwa w halowej piłce nożnej.

Serdecznie gratulujemy.

Zawody odbyły się na sali gimnastycznej ZSP Zelów.
Nasi uczniowie znów spisali się znakomicie odnosząc 8-me z rzędu zwycięstwo w punktacji drużynowej.
W tym roku o sukces było o wiele trudniej niż w poprzednich latach i rywalizacja w punktacji drużynowej toczyła się aż do ostatniej konkurencji.
Wystartowało łącznie 8 drużyn.
W punktacji łącznej uzyskaliśmy 108 pkt i 7 pkt wyprzedziliśmy ZSO Zelów, które uzyskało 101 pkt.. Na najniższym podium uplasowała się ekipa z Kurowa ze znaczna już stratą punktowa zdobywając w sumie 68 pkt.
Za Tydzień – 26 listopada najlepsi będą reprezentować Gminę Zelów na zawodach wojewódzkich, które odbędą się w Moszczenicy.

Na 13 konkurencji aż w 5-ciu nasi uczniowie zwyciężali, 6 razy stawali na 2 miejscu na podium i raz zajęli 3 miejsce.

Start naszych zawodników:

•    biegi przełajowe kobiet        1 miejsce – Grzebielucha Aleksandra, 2 m – Grącka Wiktoria
•    wielobój sprawnościowy       1 miejsce – Król Rafał, 2 m – Zeja Adam
•    podnoszenie odważnika       1 miejsce – Anglart Mateusz, 2 m – Anglart Waldemar
•    rzut lotką mężczyzn        1 miejsce – Andrzej Gudzio
•    przeciąganie liny (2 M + 1 K)    1 miejsce – Smolna Paulina, Bartczak Adam, Grabarz Jakub, 2m – Radziszewska Magdalena, Kardas Bartosz, Kucharski Dawid

3.    LZS KURÓW         - 68 pkt

Reprezentacja Miasta i Gminy Zelów wystawiła reprezentację dziewcząt, w której składzie znalazło się 5 uczennic naszej szkoły, na Mistrzostwa Województwa 22 października 2017r w Radomsku.

Do finału wojewódzkiego awansowały najlepsze drużyny z półfinałów wojewódzkich. Nasze dziewczęta spisały się na miarę swoich możliwości zdobywając brązowe medale.

Na zdjęciu brązowe medalistki: Górecka Barbara, Juszkiewicz Małgorzata, Surowa Paulina, Wiśniewska Kinga, Grzebielucha Aleksandra, Kopeć Olga, Skura Karina z trenerem Andrzejem Gudzio.

W roku ubiegłym zajęły 5 miejsce, a więc nastąpił nieznaczny progres wynikowy. Gdyby w drużynie wystąpiły te dziewczęta, które były na półfinałach wojewódzkich wynik byłby jeszcze lepszy. Niestety dziewczęta kontynuują naukę na studiach i nie mogły zasilić naszej drużyny w tym dniu.

6.    Skura Karina
Dziewczęta zajęły 1 miejsce zdobywając złote medale Mistrzostw Województwa w 6-cio osobowej piłce nożnej oraz okazały puchar.

Królem strzelców została Malinowska Martyna, a najlepszą bramkarką była Woźniak Anna.

Zawody były rozgrywane na sztucznej murawie w Działoszynie.
Duże słowa uznania dla naszych dziewcząt, ponieważ pojechaliśmy na te zawody tylko w sześć osób i nie mieliśmy nikogo na rezerwie. W przypadku jakiejkolwiek kontuzji musielibyśmy grać w osłabieniu. Na szczęście kontuzje ominęły nasze zawodniczki, które w pełni zrewanżowały się za zeszłoroczne mistrzostwa gdzie przegraliśmy w finale o pierwsze miejsce z LZS Rozprza     1:0.