W Wojewódzkich Letnich Igrzyskach Miast i Wsi LZS, które odbyły się 10 czerwca 2018r. i kończyły starty naszych uczniów w roku szkolnym 2017/2018, drużyna reprezentująca Gminę Zelów zajęła 3 miejsce na 14 startujących zespołów.
Rywalizacja sportowa odbywała się w dwóch miejscowościach.
*    W Łękińsku rywalizowano w grach zespołowych (piłka nożna, triobasket, siatkówka plażowa kobiet i mężczyzn oraz w przeciąganiu liny).
*    W Kleszczowie zaś walczyli o medale lekkoatleci oraz zawodnicy niepełnosprawni.

Złoty medal wywalczył ubiegłoroczny absolwent naszej szkoły Anglart Mateusz w skoku w dal uzyskując rekord życiowy – 5.91m.

Srebrny medal zdobył Król Rafał w pchnięciu kulą (7.25 kg) uzyskując wynik 9.15m, a brązowy medal wywalczył  Anglart Mateusz pchając kulę na odległość 9.12m.

Również dziewczęta zdobyły brązowy medal w piłce nożnej.

W drużynie grały:
Woźniak Anna, Dusza Sara, Grzebielucha Aleksandra, Łabęcka Anita, Surowa Paulina, Rozwandowicz Adrianna, Kucharska Natalia oraz Radziszewska Magdalena.
Ponadto w biegu na 60m Miłosz Sadziński wywalczył srebrny medal.

Andrzej Gudzio

które odbyły się na stadionie Concordii Piotrków Trybunalski. Zdobyliśmy łącznie 13 medali – ( 2 złote, 5 srebrnych i 6 brązowych)

Nasi medaliści:

złoty medal Kucharski Dawid - pchnięcie kulą
złoty medal sztafeta - 4x400 m chłopców

(Zeja Adam, Sowiak Łukasz, Martyniak Wiktor, Tomasik Cezary)

trener: Andrzej Gudzio

14 maja nad Zalewem ”Patyki” w Zelowie odbyły się Mistrzostwa Województwa LZS w sztafetowych biegach przełajowych (5x 1000 m) szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.
Nasza szkoła wystawiła zarówno sztafetę dziewcząt jak i chłopców.
Dziewczęta powtórzyły osiągnięcie z ubiegłego roku zajmując III miejsce. Niestety znów wystartowały w mocno okrojonym składzie. Z różnych przyczyn zabrakło w składzie 3 podstawowych zawodniczek
(Juszkiewicz Weroniki, Kubiak Aleksandry oraz Grąckiej Wiktorii ).
Chłopcy zaś okazali się bezkonkurencyjni i zdobyli złote medale wyprzedzając zawodników z Kleszczowa i Bujen. Tym samym obronili mistrzowski tytuł wywalczony rok wcześniej.

5.    TOMASIK CEZARY

W dniu 8 maja 2018r. nasza szkoła wzięła udział w zawodach teoretyczno – sprawnościowych, które obowiązują dla kandydatów na przyszłych adeptów policji.
Drużyny składały się z 4 uczniów – 2 uczennic oraz 2 uczniów.
Naszą szkołę reprezentowali: Anita Łabęcka, Paulina Surowa, Adam Zeja oraz Cezary Tomasik. Rezerwowymi zawodnikami byli : Aleksandra Grzebielucha oraz Rafał Król. Trenerem drużyny był Andrzej Gudzio, a funkcję kierownika oraz sędziego pełnił Tomasz Tokarczyk.
Na początek zawodów zawodnicy mieli do rozwiązania test wiedzy z zakresu wiedzy o społeczeństwie oraz rozporządzeń i ustaw dotyczących policji.
Test zawierał 30 pytań. Za każdą prawidłową odpowiedź można było uzyskać 1 pkt. Uczniowie ZSP Zelów zdobyli w tym teście 16 pkt.
Następnie przystąpiono do testu sprawnościowego jaki obowiązuje kandydatów na przyszłych policjantów. Test ten sprawił niektórym zawodnikom ogromne problemy. My też nie uniknęliśmy kilka błędów co sprawiło, że nie wierzyliśmy w końcowy sukces. Mieliśmy bowiem aż 9 pkt straty po części teoretycznej do prowadzącej drużyny  ZSP nr 3 w Bełchatowie. W przeliczeniu na test sprawnościowy mieliśmy do odrobienia aż 40 sekund. Nasze dziewczyny i chłopcy odrobili stratę z nawiązką. Uzyskaliśmy czas lepszy od „Energetyka” o ponad 2 minuty co wyprowadziło naszą drużynę na pierwsze miejsce.

Zdobyliśmy okazały puchar Komendanta Komendy Powiatowej w Bełchatowie, a zawodnicy otrzymali cenne nagrody rzeczowe.

Dzięki zwycięstwu nasza drużyna awansowała na finał wojewódzki, który odbędzie się 29 maja 2018r w Łodzi.

W Mistrzostwach Województwa w LA, które odbyły się w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale wystartowało ponad 250 zawodników i zawodniczek.
Naszą szkołę reprezentowało 6 dziewczyn i 8 chłopców, którzy zdobyli 3 medale.

Najlepsze wyniki osiągnęli:
1.    Surowa Paulina    -    2 brązowe medale (w biegu na 200 m oraz w skoku wzwyż)
2.    Orłowski Krystian    -    srebrny medal (w skoku wzwyż)

Trener: Andrzej Gudzio

W zawodach rozegranych 6 marca 2018r. w Moszczenicy wzięło udział 5 drużyn Szkól Ponadgimnazjalnych. Grano systemem „ każdy z każdym”. Nasza drużyna grała na równi z pozostałymi startującymi drużynami, a o zwycięstwie czy porażce decydowały minimalne umiejętności strzeleckie i odrobina szczęścia.

W końcowej klasyfikacji zajęliśmy w województwie 3 miejsce.

5.    CKU Bujny

Zespół ZSP ZELÓW to Rozwandowicz Damian - bramkarz; Pająk Bartłomiej - kapitan; Kostrzewa Maciej; Martyniak Wiktor; Sobieraj Norbert; Sikorski Sebastian; Pacholak Jakub; Frątczak Kamil i Rosiak Dominik.